close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Magistři a magistry

30. září 2018 v 19:23 | honza |  Pojeď se mnou
Magistři a magistry
Píše se úterý 25.9. 2018 a na Mariánském náměstí v " Budějcích " nastupuje do dvou busů Scania to nejlepší z místního magistrátu . V tom našem sedí za volantem Luděk a doveze nás na Kateřinu před Rozvadovem , tam se vymění s Karlem a Jirkou a v této sestavě už to " doklepeme" až do konce . Německem i noční Francií jsme proklouzli jako po másle a v osm ráno už usrkáváme kávičku na poslední pumpě před Remeší . Město je poklidně po ránu vylidněné , máme klídek v katedrále Notre Dame , ve které proběhla celá řada královských korunovací , včetně té s nešťastnicí Johankou z Arku , která v ni hrála hlavní roli . Obdivujeme modrou vitráž Marca Chagala ve východní kapli , ale radujeme se i z abstraktních oken našeho Josefa Šímy , hrdost nás jímá i u jeho okenního kříže ve svatém Jakubovi . A potom jdeme k divadlu a dále na převelikou pěší zónu a tady dostáváme volno na šmejděni po bezpočtu obchodů zašitých v pasážích měšťanských domů . Paul je vyhlášená boulangerie s vynikající kávou , však jsme se tu skoro všichni sešli ! V jednu startujeme bus , naší další zastávkou je Eperney , ale ouha ! Systém jednosměrek a zákazů odbočení přesně tam , kam zrovinka chceme , z nás dělá štvance , motáme se stále v jednom bludném kruhu , nakonec voláme to heuréka a jsme na té nejbohatší ulici na světě , na Avenue du Champagne ! Míjíme paláce slavných rodin Mercier , Moët et Chandon či De Castellane , u nich se nám dokonce podařilo zaparkovat na dvoře a udělat si par exkluzivních foteček . Ale odměnou nám potom byla veleromantická cesta vesničkami mezi vinohrady do Ludes . Zde sídlí firma Canard & Duchesne a my tu máme zamluvenou prohlídku jejich sklepů . No řekněte , komu se poštěstí chodit za sympatickou Aurelií mezi miliony lahví šampaňského moku v podzemních chodbách vykutaných člověkem v křídovém masivu ! Ochutnáváme růžáček brut a čiré šáňo demi sec . Znovu se noříme mezi nekonečné vinice Remeškých hor a naší konečnou pro dnešek je hotel B&B v Chalons en Champagne a společná večeře . V krásném prostředí restaurace Au Bureau baštíme paštiku zapečenou v listového těstě , krůtí směs na houbách a duo dvou šlehaček .
Po dobré snídani sedáme do autobusu a je před námi druhý den poznávání východní Francie . Nazvěme dnešek dnem dlouhých přejezdů . Máme to lán světa do Nancy , opustili jsme svět malebných vinohradů a jedeme po placce mezi sklizenými lány obilí , ale dá se to vydržet , trochu " vaříme " a v deset jsme v Nancy . Podařil se nám malý zázrak , z busu vystupujeme přímo u zlacené brány vedoucí na Place Stanislas . Jsme v samém pupku tohohle krásného města , kolem nás honosné paláce , Vítězný oblouk , za ním gotický kostel St Epvre , na druhé straně klasicistní katedrála ND , prostê jedním slovem , je to tu okouzlující ! Ale musíme dál . Tlačí nás čas , zastávku u skály Dabo demokraticky rušíme , a udělali jsme dobře , ve Štrasburku musíme zaplatit lístky na loď do 15.00 , jinak nám propadne rezervace . Bylo to o " prsa vietnamské ženy " ! Máme ale o to víc času pomazlit se se starým městem , pěkně si pofotit tu jejich červenou katedrálu a zapojit se do neuvěřitelného pouličního kvasu . A jdeme se nalodit ! Plavba po řece Ill je půvabná , všechno to krásně obstarožní vidíme z první , hrázděné domy se záplavou muškátů , hospodu pod jediným platanem , staré kostely , můstky a strážní věže . A pochopitelně i ty slavné evropské instituce . Máme ještě hoďku volna , strávíme ji v uličkách za katedrálou , jsme součástí toho hemžení a je čas i na kafčo nebo pivko . Vracíme se k busu a jedeme bydlet na kraj města do sympatického hotelu Roi Soleil a povečeřet do nedaleké hospody L ´Autentic . Podává se " utopenec se sýrovým čapím hnízdem , kuřecí směs se špeclemi a zmrzka .
Snídáme opět kvalitně , hurá za zážitky ! Zážitkem už je jenom cesta mezi vinohrady , po pravé ruce pohoří Vogézy , tu a tam polorozbořený hrad , vše zalité sluncem . Vesnice se předhánějí v malebnosti , traktůrky s valníky s vínem nás trochu zdržují , ale nikam nepospícháme , za chvíli už se škrábeme do kopců a vystupujeme u hradu Haut Koenigsburg . Je masivní , postavený z červeného pískovce , je obrovský a je obklopen lesy a ta panorámata ! A teprve teď přijíždíme na Route des Vins , nádhera všech nádher ! Naším dalším cílem je fromagerie Haxaires , vyrábí se tu sýr Munster , prohlížíme si provoz , ale hlavně mohutně ochutnáváme a ještě mohutněji nakupujeme. O pár kilometrů dál je městečko Kaysersberg sestavené z barevných hrázděných domů , muškátů a plyšových čápů . A nad tou vší krásou jsou vinice a ještě nad nimi trosky středověkého hradu , a v hospodách podávají choucrout , místní specialitu ze zelí , uzenin a brambor . A ještě toho nemáme dost , zastavujeme ve vinotéce pana Dietricha , alóbrž tu máme rezervovanou ochutnávku alsaských vín . Pan šéf nás odborně provedl problematikou vinařství a potom následovaly čtyři vzorky těch věhlasných místních víneček. Skoro konec je v Turckheim , opět hrázdění , kašny a muškáty a jedeme bydlet . Jsme tentokrát ve dvou hotelích , část znovu v Roi Soleil , večeře plná masa .
Po opulentní snídani jedeme pro zbytek osazenstva a vyrážíme poznávat Colmar . A že je co poznávat ! Město je nádherné , církevní památky ční nad střechami hrázděných domů , v nich jsou prodejny hlavně suvenýrů a jídla , tady věru nikdo hlady nezahyne , okna přetékají muškáty , ve čtvrti Malé Benátky se na můstcích tlačí lovci obrázků , pod nimi plují lodičky s usměvavýma lidičkama , tržnice je správně francouzsky pestrobarevná . U katedrály St Martin , mimochodem krystalicky gotické , máme spicha a jdeme společně k autobusu , abychom přejeli k naší úplně poslední štaci . Čeká nás perníkový dům . A ten stál za to ! Stál i za tu hodinku čekání v krásné vesnici Gertwiller , která je složená ze samých sklípků , jistěže jsme si jeden našli a rozloučili se s alsaskými vínečky . A perníkový dům ? Prošli jsme s povídavým majitelem provoz , ochutnali všechny vzorky , potom nás čekala neuvěřitelná expozice starých výrobních předmětů a ve finále nákup dobrot v butiku . A to je konec našeho šampaňsko - lotrinsko - alsaského putování . Klidně se s vámi svezu i příště , ahoj váš Honza
Vepřové nožičky à la St Menehoud
Očištěnou a rozpůlenou vepřovou nožku osol a opepři na řezu , vlož bobkový list a obě půlky svaž provázkem . Vař v osolené vodě se zeleninou na malém plameni klidně celou noc . Vyndej , odstraň provázek a bobek a ještě horké důkladně obal v chlebové strouhance . Ulož do chladna a večer ugriluj dozlatova na mřížce nad pekáčem s vodou .
Šampaňská šunka
Uvař uzenou krkovici / 1,5 kg / v mírně osolené vodě se zeleninou do měkka . Ještě horkou ji polož do pekáče a zalij celou lahví " Bohemky " a dej upéct do rozpálené trouby. Až se šáňo odpaří , podávej . Oba vývary použij jako základ na polévku.
Alsaské kuře
Na pánvi prohřej kysané zelí s rozkrájeným špekem . Kuře vytři česnekem a solí a dutinu nacpi připraveným zelím a zašij . Posol a popepři , pokryj vločkami másla , podlij pivem a dej odkryté péct do trouby . Ptáka rozporcuj a podávej zelí jako přílohu .
Křehké těsto
Dej dvojnásobek váhy hladké mouky nežli tuku / osminka másla = čtvrt kila mouky / , přidej tři lžíce studené vody , mírně osol a vypracuje hladké těsto Zabal ho do fólie a dej na hodinu odpočinout do lednice .
Lotrinský koláč
Těsto rozválej a vmáčkni do vymazané formy na pizzu . Na kostičkách slaniny ohřej nakrájený pórek a polož ho na těsto . Dva kelímky créme freche smíchej s třemi vejci, osol a opepři a nalij na pórek . Posyp hustě sýrem / klidně i nivou / a dej zapéct do trouby .
Francouzské těsto na slaný i sladký štrůdl
1/4 kila hladké mouky , jeden netučný tvaroh a jednu heru osol a rukama zpracuj v hladké těsto . Zabal do fólie a dej do lednice na hodinu odpočinout . Rozválej na dva pláty a potom už je to na tobě , co do něho . Rukáv potři vejcem a dej péct
flegl.jan@icloud.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama