close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Červen 2015

Azurové nebe

21. června 2015 v 13:55 | HONZA F. |  Pojeď se mnou
Azurové nebe, azurové moře , Azurové pobřeží

Když jsme se opatrně okukovali před libereckým nádražím ČD , netušili jsme ještě v jak hezké dny se nám naše předlouhá cesta přetaví . Je středa 17. června 2015, přijíždí pro nás bus Bova dopravce H - Bus s Jardou a Pepou za volantem , expedice " Marineland" , tak , jak ji vymyslely silami společnými CK GEOPS a agentura TOURS 2000, může začít . Bereme to přes Rozvadov , vjíždíme do Bavorska a zíráme na spousty rybných vod a hektary chmelnic , míjíme obrovitou Allianz Arénu , domovský stadion Bayernu Mnichov , za chvíli už si vychutnáváme převysoké hory, ano , vjíždíme do Rakous a po celou noc nevidíme nic , neb je tma a my trhavě spíme . A když se začne rozednívat , máme po levici moře a po pravici Ligurské Apeniny a systémem tunel - most míříme k francouzské hranici . Ta ovšem neexistuje , to , že jsme už u " frantíků " , se pozná podle platidel a modře značených dálnic . Po jedné si to" svištíme" , vlevo dole Menton a Monako a za chvíli už jsme v Nice a jedeme po Promenade des Anglais , vpravo se třpytí moře a vlevo se honosí svými fasádami hotely a Casino . Z obou stran palmy a oleandry , pohlednice , o kterých jsme si mysleli, že jsou to kýče , nelhaly . Vystupujeme a obolavělé nohy noříme do té ledové modři. Naše první kroky vedou okolo Opery na tržnici ve staré Nice . Těch barev, nápadů a vůní ! Pugéty umně povázaných kytek , ošatky s nepřeberným množstvím koření, hromady čerstvé zeleniny , mraky klobás a žvýkacích salámů, naaranžované sýry , škoda, že nic podobného doma nemáme ! Staré Nice se přezdívá Malá Itálie , to se jde uzounkými uličkami mezi vysokými baráky , zrovna otvírají kafírny a různé osvěžovny , pod slunečníky už sedí první pohodáři a nesmí chybět ani podvlíkačky na šňůrách nad našimi hlavami . Kostel Ste. Reparate je zvenčí nic moc , interier je ovšem plný baroka . Na vysoký kopec nad městem vede systém chodníků a schodišť, nahoře , v místech, kde až do roku 1706 stával mohutný hrad , pěkně funíme . Odměnou nám je ale senzační výhled na město červených střech a modroučkého moře . A máme volno , někteří, spíš některé , se jdou dobrovolně spálit na oblázkovou pláž , našli se i tací , kteří nevynechali příležitost navštívit Chagallovo muzeum a užasnout před obrovským cyklem " Píseň písní " , mistrovými tapiseriemi nebo mozajkou nad hladinou umělého jezírka. Po zbytek fakt parného odpoledne se dalo grilovat na pláži nebo šmejdit po velmi rušném středu , na srazu jsme všichni a jedeme bydlet do hotelu Premiéra classe přímo naproti letišti .
Copak to jsou za divné zvuky , co nás budí ? Aha ! To se nám chechtají rackové ! Po francouzské snídani se vydáváme do Marinelandu a Aquasplashe , to jsou dva sousední vodní parky , ten první je vlastně zvířecí zahrada zaměřená na převážně mořské živočichy , velmi didakticky jsou tu třeba předvedeni žraloci jako mírumilovní a naše učitelky nepožirající tvorové , největší atrakcí je ale letos narozený mrňavý lední méďa ! V určené hodiny tu předvádějí drezůru delfínů , ti jsou opravdu inteligentní a kvůli rybce udělají klidně kotrmelec! Tunoví lachtani se válejí po skaliscích , zvědaví tučňáci by za námi klidně vylezli ze svého akvárka , rejnoci a murény se ani na vteřinu nezastaví a kosatky jsou úžasné , jsou obrovské , pomalé a lesklé , jsou černé a vyplazují na nás macaté , růžové jazyky . Areál je tak veliký, že si tu člověk připadá být sám . To vedlejší park Aquasplach , ten už od rána kypí životem , je přenádherně , kdo by se nechtěl ponořit do chladné vody ? Pro milovníky dobrodrůža tu stojí snad tucet různě praštěných tobogánů , můžete je sjíždět po zadku, po břiše nebo v nafukovacím kole , na U rampě se dá raftovat , můžete si užít i blaho vlnobití nebo si jen tak zaplavat , ovšem pokud vám někdo nepřistane na hlavě . A všude roztodivné restaurace a bufety a automaty na nápoje. Určitě to je skvěle strávený den , kdoví , jestli se sem ještě někdy podíváme . Ještě ale nekončíme, je před námi společná večeře v La Taverna Nissarde . Nicejský salát s olivami, tuňákem , rajčaty a vajíčkem na tvrdo , budiž , ale krůtí řízek s hranolkama moc středozemsky nechutnal , jablečný koláč se šlehačkou také nepřekvapil , ještě že fungoval přísun pichetů s vínkem , tomu se nedalo nic vytknout .
Snídáme , balíme a vyrážíme do Monaka . Projíždíme částí závodní tratě GP Monaka a zajíždíme do skály odstavit bus . Je před námi návštěva věhlasného Oceánografického muzea. Ve čtyřech podlažích jsou akvárka se všemi myslitelnými mořskými tvory , kostry velryb, žraloků, mrožů, tuleňů a lachtanů , vše velmi přehledně uspořádáno , v tom pátém je vyhlídková terasa se senzačním výhledem na Monte Carlo a na terase restaurace . V nedaleké katedrále odpočívají kníže Reinier a jeho tragicky zemřelá žena , krásná Grace Kelly . Rušnými uličkami přijdete na hlavní náměstí před knížecím palácem , zrovinka probíhá výměna bíle uniformovaných stráží . Poté sestupujeme k přístavu jachet miliardářů a míříme do Monte Carla . Kopec je pojmenován po knížeti Karlu III. , který zachránil hroutící se prosperitu knížectví postavením Casina . Budovu a vedlejší Operu navrhl autor té pařížské , pan Charles Garnier . A máme volno na nákupy, koupání na městské pláži , posezení u kávy nebo u růžáčku a nebo povečeření v některé z bezpočtu restaurací . U autobusu si vyměňujeme zážitky , ukládáme " smraďochy " a vínečka do kufrů , konáme základní hygienu a dáváme sbohem Azurovému pobřeží . Ještě je před námi více než sto kilometrů podél italského Středozemí a dlouhatánský přejezd domů . Až někam pojedete příště , vemte mě s sebou , ahoj váš Honza.

Kuřecí paličky po provencálsku

Rozpalte troubu na maximum . Lehce vymažte pekáč olivovým olejem a vyskládejte do něj kuřecí paličky . Ty posolte, opepřete, hustě posypte nahrubo nadrceným česnekem , pohažte překrájenými černými olivami a ochuťte provencálským kořením . Do všech mezírek nacpěte neoloupané čtvrtky rajčat a vložte do trouby . Po deseti minutách ztlumte na 180 stupňů a asi čtyřicet minut pečte nepřikryté dozlatova . Podávejte s pečivem a salátem .

Provencálské řízečky

Nakrájejte maso / kuřecí, krůtí , vepřovou panenku / na plátky , mírně naklepejte , lehce osolte a vložte na hodinu do marinády ze tří bílých jogurtů , dvou vajec, jedné lžíce dijonské hořčice, stroužku utřeného česneku a provencálského koření . Maso vyjměte a obalte ve strouhance smíchané s nastrouhaným parmazánem . Smažte v olivovém oleji , podávejte s bramborovou kaší . Zbytek marinády a strouhanky smíchejte, přidejte petrželku a usmažte jako palačinku . Pokrájenou na širší nudle použijte jako vložku do polévky.